Чорноморська сільська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення Чорноморської сільської ради від 27 червня 2024 року №1 "Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку по Чорноморській сільській раді на 2025 рік"

Дата: 22.04.2025 13:33
Кількість переглядів: 39

УКРАЇНА

ЧОРНОМОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

 

 

Від  27  червня  2024 року              № 1               47  сесія восьмого скликання

с. Чорноморка

Про встановлення ставок та пільг

із сплати земельного податку  по

Чорноморській  сільській   раді
на 2025 рік

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, керуючись статтями 269 - 289 Податкового кодексу України,  Чорноморська сільська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити на території  Чорноморпської сільської  ради:

 

1) ставки земельного податку згідно з додатком 1;

2) пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284, статті 281 та статті  282 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 2.

 

  1. Затвердити ПОЛОЖЕННЯ  зі  сплати  земельного податку ( додаток 3)
  2. Забезпечити надання до ГУ ДПС у Миколаївській області в електронному

вигляді інформацію щодо ставок зі сплати земельного податку у порядку та за

формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України та копію даного рішення.

      4.  Оприлюднити дане рішення шляхом розміщення на офіційному веб-сайті сільської ради,  в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб у десятиденний термін.

       5.  Контроль за виконанням даного рішення  покладається на постійну комісію сільської ради  з питань фінансів, планування та  формування  бюджету, соціально-економічного розвитку, соціального захисту та праці, інвестицій та міжнародного співробітництва

 

Сільський голова                                                                  Андрій  ДМИТРЕНКО

 

Додаток 1

 

 

Додаток 2

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Чорноморської  сільської ради

від  27  червня 2024 р. № 1

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих
відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового
кодексу України, із сплати земельного податку

 

Пільги встановлюються на 2025 рік та вводяться в дію з 01.01.2025 року.

Адміністративно-територіальні одиниці,  або  населені пункти на території  Чорноморської сільської територіальної громади, на які поширюється дія рішення сільської ради:

КАТОТТГ

Категорія об’єкта

Назва категорії

Назва об’єкта

Назва (EN)

UA48060350010026429

C

Село

Чорноморка

Chornomorka

UA48060350020049995

С

Село

Баланове

Balanove

UA48060350030065765

С

Село

Березань

Berezan

UA48060350040058254

С

Село

Благодатне

Blahodatne

UA48060350050093121

С

Село

Володимирівка

Volodymyrivka

UA48060350060062207

С

Село

Їжицьке

Yizhytske

UA48060350070085347

С

Село

Кам’янка

Kam’yanka

UA48060350080041229

С

Село

Лиманне

Lymanne

UA48060350090050342

С

Село

Нове

Nove

UA48060350100024492

С

Село

Осетрівка

Osetrivka

UA48060350110081704

С

Село

Рівне

Rivne

UA48060350120093873

С

Село

Сонячне

Soniachne

UA48060350130045171

С

Село

Шевченко

Shevchenko

 

Група платників, категорія/цільове призначення
земельних ділянок

Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

Для фізичних осіб:

 

особи з інвалідністю першої і другої групи;

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 статті281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

а)  для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

б)  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)- не більш як 0,25 гектара,

в). для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

г)  для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

д). для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

100

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

100

пенсіонери (за віком);

100

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

100

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

100

власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі – на період дії єдиного податку четвертої групи

за  умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

100

              для юридичних осіб:

 

санаторно-курортні та оздоровчі заклади  громадських організацій  інвалідів, реабілітаційні установи  громадських організацій  інвалідів;

100

громадські об’єднання осіб з інвалідністю України, підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю та спілками громадських об’єднань осіб з інвалідністю і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість осіб з інвалідністю, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.

Зазначені підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".

100

дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків) (за умови використання за цільовим призначенням), освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

 

100

бюджетні установи  Чорноморської  сільської ради;

100

заповідники, у тому числі історико-культурні,  національно історико – археологічні заповідники;  парки державної та комунальної власності;

 

100

Земельні ділянки, надані для будівництва та обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких  зареєстровано у встановленому законом порядку

100

Якщо платники податку ( крім бюджетних установ), які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням  прибудинкової території.

                                    

Секретар  сільської ради                                                    Тетяна  МЕЛЕНТЬЄВА                                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

до рішення Чорноморської сільської ради

про встановлення ставок та пільг

із сплати земельного податку  на 2025 рік

 

ПОЛОЖЕННЯ

зі  сплати  земельного податку

  1. Платники  земельного податку.

Платниками податку  є: 

    1. власники земельних ділянок, земельних часток /паїв/; 
    2. землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування;
    3. суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування,

обліку та звітності, що встановлені  главою 1 розділу ХІV  Податкового кодексу України.

  1. Об’єкт  оподаткування.

Об’єктами оподаткування є:

    1. земельні ділянки, які перебувають у власності або  користуванні;
    2. земельні частки /паї/, які перебувають у власності;
    3. земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.
  1. База оподаткування земельним податком

Базою   оподаткування є:

    1. нормативно грошова  оцінка земельних ділянок  з урахуванням коефіцієнту 

індексації,  визначеного  відповідно до порядку, встановленому цим розділом;

    1. площа земельних ділянок, нормативно грошову оцінку  яких не проведено;
  1. Ставки  земельного податку.
    1. ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативно грошову оцінку 

яких проведено (не залежно від  місця  знаходження) встановлюється у розмірі  3 відсотки від їх нормативно грошової оцінки, для земель загального користування -  1 відсоток від їх нормативної грошової оцінки,  для сільськогосподарських угідь –  1 відсоток від їх нормативно грошової оцінки, а для лісових земель – 0,1 відсоток від нормативно-грошової оцінки;

/ додаток 1 /

    1. ставка податку встановлюється у розмірі 12  відсотків від  їх нормативно грошової

оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання ( крім державної та комунальної власності);

Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено:

    1. ставки податку за земельні ділянки, розташовані за межами населеного пункту, або в

межах населених пунктів нормативно грошову оцінку яких не проведено встановлюються у розмірі 5 відсотків від нормативно грошової оцінки одиниці площі ріллі по області,  для сільськогосподарських угідь -  5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі  по області, а для лісових земель – 0,1 відсоток від нормативно-грошової оцінки площі ріллі  по області.

5.  Податковий період для плати за землю

    1. Базовим податковим (звітним)  періодом для плати за землю є календарний рік.
    2. Базовий податковий (звітний)  рік  починається  1 січня і закінчується 31 грудня

того року  (для новостворених підприємств та організацій,а також у зв’язку з набуттям права власності та/або  користування на нові земельні ділянки  може бути менше 12 місяців).

     6   Порядок  обчислення плати за землю.

Підставою для нарахування  земельного податку є:

а) дані державного земельного кадастру;

б) дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

в) дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю);

г) дані сертифікатів на право на земельні частки (паї);

ґ) рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв);

д) дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї);

е) дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначеного у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, земельну частку (пай), відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, нарахування податку фізичним особам здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування".

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку, відомості про яку відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

6.1. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

6.2 Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

6.3  За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

6.4 У разі зміни протягом року об'єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

6.5 Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу  України.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, то контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

6.6 За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

6.7. Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно додатку № 2  рішення за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.

Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

7.    Строк сплати плати за землю

7.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

7.2. Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

7.3. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

7.4. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

7.5. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичними особами у сільській місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільської  ради Чорноморської об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.  Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового  кодексу України.

7.6. При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

7.7. У разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

7.8. Власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 

 

Секретар сільської ради                                                                              Тетяна  МЕЛЕНТЬЄВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь